Arrakis

Z Herbert's dune
Verze z 24. 1. 2007, 04:34, kterou vytvořil 89.103.39.75 (diskuse) (New page: Arrakis, známá jako Dune, je pouštní planetka, obývaná domorodými kmeny fremenů. Je ale něčím vyjímečná, nachází se na ní vzácná látka, koření, melanž, nebol...)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)

Arrakis, známá jako Dune, je pouštní planetka, obývaná domorodými kmeny fremenů. Je ale něčím vyjímečná, nachází se na ní vzácná látka, koření, melanž, neboli droga, jejíž účinek mimo jiné prodlužuje život. To paradoxně fremenům znepříjemňuje život, protože tato látka je žádaná v celé části vesmíru ovládané Impériem. Harkonenové jsou na planetě v podstatě vetřelci. Získávají melanž pro impérium a fremenům působí mnohé potíže.

100% povrchu této planetky je pokryto pouští. Nikdy neprší. Písek je silně nasycen melanží, místy více, místy méně. Liet Kynes, planetolog, se ale snaží najít způsob, jak nehostinnou poušť změnit v zeleň. O čem Harkoneni neví, Fremeni mají ve svých jeskyních velké nádrže s vodou, kterou důmyslným způsobem shromažďují - pomocí "větrolapky", windtrapu. Toto může změnit osud Duny.