|
>Historik |
Řádek 1: |
Řádek 1: |
| {{miniséria2}} | | {{zamknuté}} |
| *'''[[Ernest Farino]]''' - špeciálne efekty
| | <font color="#A0A0A0">'''Džipol''' - džihádska polícia, založená krátko po vypuknutí [[Služobníckeho džihádu]] [[Iblisom Ginjom]]. Jej oficiálnou úlohou bolo pátranie po zradcoch ľudí a tajných sabotéroch v rámci [[Ligy vznešených]]. Neoficiálne však fungovala ako Iblisova tajná polícia, pomocou ktorej sa zbavoval svojich politických oponentov. |
| *'''[[John Harrison]]''' - scénár a spoluproducent
| |
| *'''[[David R. Kappes]]''' - producent (Unit Production Manager)
| |
| *'''[[Harry B. Miller III]]''' - spoluproducent a filmový editor
| |
| *'''[[Ondřej Nekvasil]]''' - dizajn produkcie
| |
| *'''[[Teodor Pištek]]''' - kostýmy
| |
| *'''[[Ján Pištek]]''' - kostýmy
| |
| *'''[[Arthur Reinhart]]''' - kamera
| |
| *'''[[Richard P. Rubinstein]]''' - výkonný producent
| |
| *'''[[Brian Tyler]]''' - hudba
| |
| *'''[[Greg Yaitanes]]''' - réžia
| |
| *'''Matthew Clark''' - prvý asistent réžie
| |
| *'''Trevor Puckle''' - druhý asistent réžie
| |
| *'''Michael Messina''' - vedúci výroby
| |
| *'''[[Ernest Farino]]''' - vedúci špeciálnych efektov
| |
| *'''Tim McHugh''' - producent špeciálnych efektov
| |
|
| |
|
| | Zámienkou na jej založenie bol neúspešný pokus o atentát na [[Serenu Služobníčku]] rok potom ako sa stala dočasnou miestokráľovnou, pričom atentátnik mal pri sebe technológie patriace mysliacim strojom. Tento atentát a blamáž Džihádu na [[Honru]], z ktorej boli obvinení neloajálni ľudia, agenti [[Omnia]], umožnili Iblisovi Ginjovi založiť tajnú políciu. Jej hlavou sa krátko po založení stal [[Yorek Thurr]].</font> |
|
| |
|
| '''Nižšie nemôžem zaručiť správny vzťah "meno - Funkcia" pretože pôvodný zdroj je zvláštne naformátovaný a nedá sa z neho jednoznačne priradiť správne meno k správnej funkcii.'''
| |
|
| |
|
|
| |
|
| *Wendy Brazington - londýnsky kasting
| | == Zdroj == |
| *Nancy Bishop - kasting v Českej republike
| | *Herbert B., Anderson, K. J.: ''[[História Duny: Krížová výprava strojov]]'' |
| *Minna Pyyhkala - Casting Associate
| |
| *Olga Zahorbenska - Casting Assistant
| |
| *PETR BRODSKY - Extras Casting Director
| |
| *MAREK SPESNY - Extras Casting Assistant | |
|
| |
|
| *FILMKA, CZECH REPUBLIC - kasadérska agentúra
| |
| *LADISLAV LAHODA, PETR DROZDA SR. - koordinátori kaskadérov
| |
| *PAVEL BEZDEK - asistent koordinátora
| |
| *RUDOLF VRBA, ZDENEK DVORACEK, MIROSLAV NAVRATIL, RENE HAJEK, TOMAS PETERAC, IVAN MARES, PAVEL KRATKY, PAVEL VOKOUN, MARTIN HUB, ROBERT LAHODA - kaskadéri
| |
| *MARIANA KRENOVA, PETR DAVCIK, PETR SVOBODA - dabléri
| |
|
| |
| *[[BH|BRIAN HERBERT]] - konzultant
| |
|
| |
| *PAVEL SOLC - výrobný riaditeľ
| |
| *CHARLES MILLER - výrobný konzultant
| |
|
| |
|
| *MICHAL CERVENY - Unit Manager CZ
| | [[Kategorie:Liga vznešených]] |
| *MICHAELA STRNADOVA - First Assistant Director CZ
| | [[Kategorie:Služobnícky džihád]] |
| *PETR KADERABEK - Second Assistant Director CZ
| | [[Kategorie:Iblis Ginjo]] |
| | |
| *JULIE BROWN - konzultant scenára
| |
| *JAROMIR SVEJDIK - storyboard (grafik)
| |
| | |
| *JANA VESELA - výrobný koordinátor
| |
| *TEREZA HORAKOVA - Assistant Production Coordinator CZ
| |
| *MICHAEL KELLER - Assistant Production Coordinator NY
| |
| | |
| *ELIZABETH HAGEN - auditor
| |
| *DESMOND PAES - First Assistant Accountant
| |
| *LUDEK TOMASEK - Prague Company Accountant
| |
| *MARCELA SOLDATOVA - Accounting Coordinator
| |
| *JITKA MACOVA, MARTINA DASKOVA - Assistant Accountants
| |
| *ZDENEK VRUBEL - pokladník
| |
| | |
| *KACPER LISOWSKI - operátor kamery
| |
| *TOMASZ HABREWICZ - Focus Puller
| |
| *ADAM VEJVODA - Second Camera Assistant/Loader
| |
| | |
| *KEITH COLLEA - HD Technician
| |
| *VIKTOR LONEK, PETR VESELY - Video Assist Operators
| |
| *ZDENEK VAVRA - Still Photographer
| |
|
| |
| *MICHAL HOLUBEC C.A.S. - Sound Mixer
| |
|
| |
| *ROMAN RIGO - Boom Operator
| |
| | |
| *DAVID MATEASKO, VACLAV NOVAK - Art Directors
| |
| *MARIE RASKOVA - Set Decorator
| |
| *DENNIS TODOROVIC - Art Dept. Coordinator
| |
| *ALENA HYBLOVA, STEFAN KOVACIK, ELEN KREJCI - kresliči
| |
| PAVEL KOCH - modelár
| |
| | |
| *DALE WYATT - Dialogue Coach
| |
|
| |
| *SASA KOZAK, MICHAL SULA, STEPAN CERVENY, ROMAN BANDAS, JIRI KAFKA - Construction Managers
| |
| *DALIBOR TVRZNIK, MIROSLAV MRAZ - Standby Construction
| |
| *KAREL VANASEK - Property Master
| |
| | |
| *MILAN BABIK, MICHAL POKORNY, MILAN JANOSTIK, PETR MATOUS, VLADIMIR KVECH - rekvizitári
| |
| *JAROMIR VAVERKA, JAROSLAV FIALA, JAN PALCR, PETR GARBACZEWSKI - kostyméri
| |
| *ALBRECHT SILBERBERGER - predák
| |
| *VACLAV KOVARIK - predák CZ
| |
| *PETR PAVLICEK - Rigging Gaffer
| |
| *JURAJ MEZNIK - Best Boy Electric
| |
|
| |
| *LUBOS VAVRINA, MARTIN JUHASZ, ZDENEK JANECEK, ROMAN TOMANA - elektrikári
| |
| | |
| *MICHAL HOUZVICKA, JIRI ZACH, ANGEL QUIROGA, VLADIMIR BURSIK, DANIEL HAVELKA - Grips
| |
|
| |
| *STANISLAV LACHMAN, TOMAS SOUCEK, JAN POUS - žeriavnici
| |
|
| |
| *JIM HEALY - Special Effects Supervisor
| |
| *SHERMAN CRAIG HALL - Special Effects Floor Supervisor
| |
| *MARTIN PRYCA - Special Effects Coordinator
| |
| *RUDOLF TUDZAROFF, MARTIN MOTTL, JAN BENEDIKT, ONDREJ PRYCA - Special Effects Technicians
| |
|
| |
| *ZUZANA MACHOVA - dizajnér kostýmov
| |
| *MARIE CHARVATOVA - vedúci kostymér
| |
| *DANA BARTOVA, HELENA ROVNA, VERONIKA NEMECKOVA, ZUZANA BURSIKOVA, HELENA VORACOVA - kostymérky
| |
| *JAROSLAV SAMAL - Costume Dept. Coordinator
| |
|
| |
| *VACLAV FRANK - vedúci maskér
| |
| *TAMARA KOUBOVA, DANA KOHOUTOVA, MARILYN CARBONE - maskéri
| |
| *PAUL LEBLANC - Makeup pre [[Susan Sarandon]]
| |
| *RADKA VAVROVA - kaderník pre Susan Sarandon
| |
| *KATKA VAVROVA, JOHN CORMICAN - pomocníci maskérov
| |
| *GEOFF PORTASS, MARK COULIER, KIM COLLEA, CHRIS FITZGERALD - make-up špeciálnych efektov
| |
| *KENNY WILSON - Leto Paint Design
| |
| *ANDY LEE - Mould Shop Supervisor
| |
| *MYF HOPKINS - Prosthetic Foams
| |
| *PIERS HAMPTON, MICHAL CABAN - Prosthetic Producers
| |
| | |
| *ANETA VALASKOVA - choreograf
| |
| | |
| *JAN SVOBODA - Location Manager
| |
| *DAVID ADAM - Location Manager Assistant
| |
| | |
| *KAREL SCHNEIBERG - Set Production Assistant
| |
| | |
| *JAKUB LISKA, BOBAN DVORAK - Runners/A.D.s
| |
|
| |
| *HARRISON J. PIERCE - Office Production Assistant
| |
| | |
| *EMILY AUSTIN, MARIJA NIKOLIC - asistent [[Richard P. Rubinstein]]a
| |
| *MARKETA TOM - Assistant to [[David Kappes]]
| |
| *ZUZANA SMUKOVA - Assistant to [[Greg Yaitanes]]
| |
| | |
| *LENKA ULRICHOVA, MARTIN SUPKA - Interpreters
| |
| | |
| *DITA SUPKOVA, JAN KYKAL, ZBYNEK DOLEZAL, MARKETA REICHLOVA, GABRIELA DOLENSKA - zdravotníci
| |
| | |
| *JIRI OPLUSTIL - Transportation Coordinator
| |
| *MILAN ZIKA, KAREL BERAN, JAROSLAV CIRKVA JR., ANTONIN KORENEK, FRANTISEK KAFKA, VILEM DANEK, JOSEF DLABAC, PETR ZLATNIK, JIRI KOVARIK, PETR LAZNICKA, PAVEL HOLUB, MATIN SKOBLIK, MIROSLAV SPATENKA, EMIL HAMAR - vodiči
| |
| | |
| | |
|
| |
| *MIRO GABOR - Second Unit
| |
| *PAVEL TYPOLT - Second Unit Director/DP
| |
| *LARRY HORRICKS - Unit Manager
| |
| | |
| *PHILIP LEE SEEGER - First Assistant Director
| |
| *SARKA SKLENAROVA - Second Assistant Director
| |
| | |
| *MATEJ KRATOCHVIL, PETR HYKS - Script Supervisors
| |
|
| |
| *JAN JIRAK - Camera Operator
| |
| *JAN CABALKA - Focus Puller
| |
| *JAN VLCEK - Second Assistant Camera Loader
| |
| | |
| *VLADIMIR SVEJKOVSKY, ALES BLABOLIL - HD Technicians
| |
| *JAROSLAV JEHLICKA - Video Assist Operator
| |
| *MARTIN LONEK - Sound Mixer
| |
| *JAN GARBACZEWSKI - Boom Operator
| |
|
| |
| *MICHAL SLADEK, MARTIN DIVIS - Standby Construction
| |
| *ZBYNEK CHVOJKA, MIROSLAV NEDOROST - Propmen
| |
| *ROMAN SVOBODA - Gaffer
| |
|
| |
| *JIRI HONS - Best Boy Electric
| |
| *VLADIMIR HORCICKA, JAN RUDA, JAROSLAV KIMPL, ROBERT KODERA - elektrikári
| |
|
| |
| *JAN HLADIK - Key Grip
| |
| *ALENA MARECKOVA - Grip
| |
|
| |
| *KATERINA KUPKOVA, MICHAELA BELIKOVA, MAREK SEDLARIK - Assistant Makeup Artists
| |
|
| |
| *LUKAS KAPLAN, DANUSE SUPKOVA - Set Production Assistants
| |
|
| |
| *LORI SLOMKA - zdravotník
| |
| | |
| | |
|
| |
| *KAREN MAYEDA-VRANEK, WILLIAM LORTON - Post Production Supervisors
| |
| *ANDREA FOLPRECHT - First Assistant Editor
| |
| *CARMELO CASALENUOVO - First Assistant Editor CZ
| |
| *TIM SERDA - Assistant Editor
| |
| *KERRY ANDREWS - Online Assistant Editor
| |
| | |
| *GAVIN BARCLAY - Post-Production Accountant, Post-Production Assistant?
| |
|
| |
| *TECHNICOLOR SOUND SERVICES - Sound Editing Facility
| |
| *LAWRENCE H. MANN - Sound Supervisor
| |
| *JAY WILKENSON - Sound Effects Supervisor
| |
| *ULRIKA AKANDER-BRISTOW, RUSS DEWOLF, JANE BOEGEL - Dialogue Editors
| |
| *MICHAEL MAGILL, ERIK AADAHL - ADR Editors
| |
| *TODD MURAKAMI - Sound Designer/Editor
| |
| *JOHN MORRIS - Effects Editor
| |
| *MARK PAPPAS, DAN O'CONNELL - Foley Editors
| |
| *JOHN CUCCI, JAMES ASHWILL - Foley Artists
| |
| *RALPH OSBORN - Foley Mixer
| |
| *CHRISTOPHER WINTER - Conforming Editor
| |
| *TOM BOGNAR, JAMES J. CLINTON, MICHAEL NATHAN HANKINS - Sound Assistants
| |
|
| |
| | |
| *CAITLIN MCKENNA/GOLDCREST STUDIOS - Voice Castings/Group ADR
| |
| *COLIN CHAPMAN - London Audio Post, London ADR Supervisor?
| |
| *INTERNATIONAL RECORDING CORPORATION - Audio Post Production
| |
|
| |
| *JEFFREY PERKINS - Supervising Re-recording Mixer
| |
| *SAMUEL LEHMER - Re-recording Mixer
| |
| *CHRISTINA TUCKER,DICKEN BERGLUND - ADR Mixers
| |
| *STUDIO VIRTUAL, CZECH REPUBLIC - ADR Recording CZ
| |
| | |
| *GARY L. KRAUSE - Music Editor
| |
| *ROBERT ELHAI, DANA NIUU, BRIAN TYLER - Orchestrators
| |
| *JEFF VAUGHN - Scoring Engineer
| |
| *DANTE DAUZ - Score Assistant
| |
| *THE CITY OF PRAGUE PHILHARMONIC ORCHESTRA - Performed by
| |
|
| |
| | |
| | |
| *AREA 51 - Visual and Digital Effects by
| |
| *GLENN CAMPBELL - Digital Compositing Supervisor
| |
| *CHRIS ZAPARA - 3-D Animation Supervisor
| |
| *MICHELLE MASSIE - VFX Production Manager
| |
| *STEVEN CARPENTER, RYAN CARTER, ANDREW HARLOW, EDWARD HELMERS, JUDITH HOLZMAN, DON L. MCCOY, TIM PYLE, ANDREW F. ROMINE, KEN WILDER - Visual Effects Animators
| |
| *BARRY HOWELL - Laza Tiger Animator
| |
| *PAM VICK - Visual Effects Compositor
| |
| *BRYAN BLEVINS - Laza Tiger Modeler
| |
| *MICHAEL LLOYD - Matte Artist
| |
| *JIM BANDSUH - VFX Conceptual Artist
| |
| *BRANDON PETERSON - Visual Effects Storyboards
| |
| *JAKE JACOBSON - Systems Manager
| |
| *LINDA DRAKE - Blue Eyes VFX Supervisor
| |
| *A.I. EFFECTS, INC.; I/O FILM; HIMANI PRODUCTIONS, INC.; HOWARD ANDERSON COMPANY; PACIFIC TITLE DIGITAL; TECHNICOLOR CREATIVE; SERVICES, HOLLYWOOD - Additional Visual Effects by
| |
| | |
| *UPP PRAGUE - Additional Visual Effects by
| |
| *JAN VSETICEK - Czech VFX Producer
| |
| *DAVID VANA - Czech VFX Supervisor
| |
| *VIT KOMRZY - Czech VFX Coordinator
| |
| *JIRI STAMFEST, MAROS KEJSAR - Digital Matte Paintings
| |
| *MIRO GAL, DAVID VANA, ALES DLABAC, RASTISLAV SIMOCKO, ANDREJ CERVEN, HELENA KESLOVA, ZDENEK URBAN - Inferno Artists
| |
| | |
| *UPP PRAGUE - Blue Eyes Effects by
| |
| *HELENA KESLOVA, DAVID BITNAR, MIRO GAL, ROBERT LOUDIL, MAROS KEJSAR, MICHAL HABRDLA, JAROSLAV MATYS, VLADIMIR MATOUSEK, JIRI FOREJT, ONJREJ MATOUSEK, FRANTISEK HRADECKY, JARSOLAV MATYS, RASTISLAV SIMOCKO, ZDENEK URBAN - Digital Artists
| |
| | |
| *A.I. EFFECTS, INC. - Additional Visual Effects by
| |
| *FRANK H. ISAACS - Visual Effects Supervisor
| |
| *TONY ALDERSON - Digital Effects Supervisor
| |
| *MICHAEL F. HOOVER - Lead Digital Animator
| |
| *CECILIA COSINTINI, AL MAGLIOCHETTI - Digital Animators
| |
| | |
| *I/O FILM - Additional Visual Effects and Blue Eyes by
| |
| *BRUCE DOUGLAS JOHNSON - VFX Supervisor
| |
| *ADAM S. HAWKEY, R. EDWARD BLACK - Digital Compositor
| |
| *LUCAS WILSON - DSIHD Artist
| |
| *CHIP POTTER - Executive Producer I/O Film
| |
| | |
| *TECHNICOLOR CREATIVE SERVICES, HOLLYWOOD - Additional Visual effects and Blue Eyes by
| |
| *DANNY MUDGETT - Compositing Supervisor
| |
| *MICHAEL HEMMINGWAY - VFX producer
| |
| *PAUL HILL, STEVE FONG, DAVID BLUM - VFX Compositors
| |
| | |
| *HIMANI PRODUCTIONS, INC. - Blue Eyes Effects by
| |
| *KEVIN KUTCHAVER - Composite Supervisor
| |
| *PHILIP CARBONARO, JON TERADA, JOHN GIBBONS - Digital Artists
| |
| | |
| *PACIFIC TITLE DIGITAL - Blue Eyes Effects by
| |
| *DARIN MILLETT - VFX Producer
| |
| *MARK FREUND - VFX Supervisor
| |
| *BOB WIATR - Digital Artist
| |
| | |
| *HOWARD ANDERSON COMPANY - Blue Eyes Effects by
| |
| *STEVE FAGERQUIST, DAVID FEINNER, CHRISTOPHER GRANDEL, PETER KOCZERA, DEREK LEDBETTER, SHANNON NOBLE - Digital Artists
| |
| | |
| *ENTERTAINMENT PARTNERS - Post Production Accounting
| |
| | |
| *TECHNICOLOR CREATIVE SERVICES, HOLLYWOOD - HD Facility
| |
| | |
| *SATI TOORAY - Colorist
| |
| | |
| *DEVIN STERLING - Technicolor Project Manager
| |
| | |
| *TRICIA DEERING - Unit Publicist
| |
| | |
| *DR. VLADIMIR KROUPA - Legal Services/Prague
| |
| | |
| *MILK & HONEY PICTURES S.R.O., CZECH REPUBLIC - Production Services Provided by
| |
| | |
| *PANAVISION EUROPE LTD., CZECH REPUBLIC - Camera Equipment Provided by
| |
| | |
| *PANTHER RENTAL PRAGUE S.R.O., CZECH REPUBLIC - Grip Equipment Provided by
| |
| | |
| *BYSTROUSKA S.R.O., CZECH REPUBLIC - Sound Equipment Provided by
| |
| | |
| *CINELICHT CAMERA UND STUDIO RENTAL GMBH, GERMANY - Lighting Equipment Provided by
| |
| | |
| *VIKTOR LONEK — VIDEO ASSIST RENTAL PRAGUE, CZECH REPUBLIC - Video Equipment Provided by
| |
| | |
| *BARRANDOV STUDIO A.S., KOSTYMY, CZECH REPUBLIC - Costumes Manufacture
| |
|
| |
| *JIM HENSON´S CREATURE SHOP, U.K. - Special Effects Makeup
| |
| | |
| *MORPHIUS - Special Effects by
| |
| | |
| *GATTEO S.R.O., CZECH REPUBLIC; CONSTRUCTION HEADS S.R.O., CZECH REPUBLIC; BARRANDOV STUDIO A.S. DIVIZE DEKORACE, CZECH REPUBLIC; SET DECORATION, S.R.O., CZECH REPUBLIC; FILM DEKOR S.R.O., CZECH REPUBLIC - Set Construction
| |
| | |
| *PRAGUE STUDIOS A.S. CZECH REPUBLIC; BARRANDOV STUDIO A.S. ATELIERY HOSTIVAR, CZECH REPUBLIC; CKD TRAKCE, A.S. CZECH REPUBLIC - Stages
| |
| | |
| *CATERING PETRICARD 2000 S.R.O., CZECH REPUBLIC - Catering Provided by
| |
| | |
| *HYKRO S.R.O., CZECH REPUBLIC - Motor Homes
| |
| | |
| *MARTIN STANEK — BASECAMP, CZECH REPUBLIC; FILMIA S.R.O., CZECH REPUBLIC - Base Camp Equipment Provided by
| |
| | |
| *D-FORCE S.R.O., CZECH REPUBLIC - Security
| |
| | |
| *PAVEL LEHOTSKY — FILMSPED, CZECH REPUBLIC - Customs Brokerage
| |
| | |
| *HOTEL BLUE KEY, HOTEL NA KAMPE 15, REZIDENCE LUNDBORG - Accommodations in Prague
| |
|
| |
|
| |
|
| |
| Copyright ©2002 Blixa Film Produktion GmbH & Co. KG and TTP Film Distributions II, LLC
| |
|
| |
| All rights reserved.
| |
| Country of first publication: United States of America. Blixa Film Produktion GmbH & Co. KG and TTP Film Distributions II, LLC are the authors of this motion picture for purposes of the Berne Convention and all national laws giving effect thereto.
| |
| | |
|
| |
| This motion picture is protected under the laws of the United States and other countries. Unauthorized duplication, distribution or exhibition may result in civil liability and criminal prosecution.
| |
| | |
|
| |
| A New Amsterdam® Entertainment Production in association with Blixa Film Produktion GmbH & Co. KG and Hallmark Entertainment Distribution, LLC
| |
| | |
| | |
| | |
| | |
| [[Kategorie:Frank Herbert´s Children of Dune]] [http://www.grammy.com/user/buyaugmentin order augmentin] | |