Frank Herbert´s Dune - Filmový štáb

Z Encyklopedie Duny
Přejít na: navigace, hledání


Ľudia, ktoré sa podieľali na tvorbe minisérie (funkcie nemusia byť presne preložené):

  • John Harrison - režisér
  • Richard P. Rubinstein - výkonný producent
  • David R. Kappes - producent
  • Michael D.Messina - asistent producenta
  • Harry B. Miller III - spoluproducent a filmový editor
  • Teodor Pištek - kostýmy
  • Ján Pištek - kostýmy
  • Vittorio Storaro - kamera
  • Nancy Bishop, Wendy Brazington, Molly Lopata, Leonard Finger, Jiří Hrstka, Cornelia von Braun - kasting
  • Tamara Koubová, Jozef Lojík, Alena Lojíková, Zdena Prohlíková, Nora Robertson, René Stejskal, Ivo Strangmüller, Michal Vlček a Eva Vytlelová - makeup
  • Michal Červený, , Pavel Solc, Pavel Typolt a Michelle Weller - management produkcie
  • Matthew J.Clark - prvý asistent režiséra
  • Tereza Engelová - asistent režiséra (druhá jednotka)
  • Ernest D. Farino - režisér druhej jednotky
  • Richard Gironi - druhý asistent režiséra (druhá jednotka)
  • Larry D.Horricks - prvý asistent režiséra (druhá jednotka)
  • Andy Howard - druhý asistent režiséra
  • Jiří Ostrý - prvý asistent režiséra
  • František Rezek - druhý asistent režiséra
  • Zuzana Šmuková - pomocný režisér (druhá jednotka)
  • Jim Husbands - ilustrátor
  • Stanislav Sůva - scénický maliar
  • Erik Aadahl - editor zvukových efektov
  • Jay Wilkinson - dozor nad editáciou zvuku
  • Ulrika Akander - editor dialógov
  • Bob Newlan - dohľad nad editáciou dialógov
  • Wolfgang Amadeus - mix kompozície
  • David Beadle, Andrew Ellerd, Larry Goeb, David Grecu, Sonya Henry, Patrick Hogan, Victor Iorillo, Helen Luttrell, Jeff Rosen, Bruce Tanis a Dean Beville - editor zvuku
  • Pete Alia, Larry Stensvold - mixáž znovunahratého zvuku
  • Michal Holubec, Chris Ostler - nahrávanie zvuku
  • Dale W.Perry - tvorca zvukových efektov
  • Gus Medina - mixáž dodatočných zvukových efektov
  • Melissa Deanne Ferguson - asistent editora hudby
  • Petr Forejt - vedúci zvukového štábu (druhá jednotka)
  • Roman Rigo - mikrofón
  • Jana Šmídová - mikrofón (druhá jednotka)
  • Joshua Winget - editor hudby
  • Stephen Fitzmaurice, R.J.Palmer - ostatní členovia zvukového štábu
  • Joseph Hahn - špeciálne efekty
  • Jim Healy - dozor nad špeciálnymi efektami
  • Robert Kurtzman - bábkar, dozor nad efektami s animatronickými bábkami
  • PavelSagner - koordinátor špeciálnych efektov
  • Whitney Scott Bain, Jamie Baxter, Gary E. Beach, Everett Burrell, Ryan Carter, Sarah Coatts, Charles Darby, Gina Di Bari, Linda Drake, Ernest D. Farino, Kevin Gendreau, Buddy Gheen, John Gibbons, Paul Gimm, Steve Graves, Justin Hammond, Michael F. Hoover, Martin Hubacek, Kevin Kutchaver, Kevin Lane, Kim Lavery, Paul Le Blanc, Carlyle O. Livingston II, Viktor Lonek, Don L. McCoy, Robert W. Morgenroth, Michael Pecchia, Todd Perry, Ethan Phillips, Gianluca Risita, Nazgol Shams, Fabrizio Storaro, Kevin Struckman, Kevin Struckman, Elaine Essex Thompson, Devin Uzan, Scott Wheeler, Chris Zapara, Christopher Dusendschon, Christopher Dusendschon, Christopher Dusendschon, Michael Melchiorre a Scott Ramsey - vizuálne efekty
  • Pavel Bezděk, Petr Drozda, Hana Dvorská, Dušan Hyska, Ladislav Lahoda, Kateřina Lahodová, David Motl, Ján Petřina a Petr Vlasák - kaskadéri
  • Sheila Allen - účtovník
  • Andy Arnautov - vedúci osvetľovač
  • Jan Borůvka - pomocný osvetľovač
  • Martin Benc - operátor kamery
  • Alfredo Betró - operátor kamery (druhá jednotka)
  • Alisa Buckley - asistent produkcie
  • Michal Caban - choreograf
  • Frank dePalma - editor sekvencií
  • Gabriela Dolenská - koordinátor dopravy
  • Matthew Ferraro - programátor hudby
  • Andrea Folprecht - pomocný editor
  • Bela Friedlová - kostymér
  • Larry Garrison - PR
  • Jiří Gazda - hlavný technik
  • Ivo Gresak - hlavný technik (druhá jednotka)
  • Miro Gábor - kameraman (druhá jednotka)
  • Igor Jelken, Bořivoj Klečka - elektrikár
  • Tom Kugler, Frances Solis - strihač
  • Lou Levinson - špecialista na farbu vlasov
  • Viktor Lonek - operátor videa (druhá jednotka)
  • Dita Lylová, Markéta Reichlová, Martin Supka - zdravotník
  • Filip Majer, Zdeněk Mrkvička - asistent kamery
  • Antonín Marík - "zaostrovač" kamery
  • Lenka Rock - sekretárka produkčného
  • Petr Rosický - fotograf (druhá jednotka)
  • David E.Russo - hudobný aranžér a programátor
  • Philip Seeger, Michal Suzpa - dvojník
  • Elvio Sordoni - asistent editora
  • Darko Stavrik - asistent produkcie
  • Aneta Valášková - miestny organizátor
  • Jana Veselá - koordinátor produkcie
  • Zdeněk Vrubel - asistent pokladníka
  • Lori Wyant - dozor nad scenárom

Spoločnosti, ktoré sa podieľali na tvorbe špeciálnych efektov:

  • AI Effects Inc. (USA) - vizuálne efekty
  • Area 51 (USA) - vizuálne a digitálne efekty
  • Chiodo Brothers Productions (USA) - "stop motion" animácia
  • E=mc² (USA) - digitálna úprava kompozícií
  • Flat Earth Productions (USA) - digitále vizuálne efekty
  • K.N.B. EFX Group Inc. (USA) - špeciálny makeup a "creature" efekty
  • Netter Digital Entertainment (USA) - vizuálne efekty
  • Proxima S.r.l. (Taliansko) - odstránenie barónovho postroja
  • Title House Inc. (USA) - digitálna krajina

Ostatné spoločnosti, ktoré sa tak či onak podieľali na minisérií:

  • Catering Petricard 2000 s.r.o. (CZ) - zásobovanie
  • Iride s.r.l. (CZ) - výbava pre špeciálne osvetlenie
  • Milk & Honey Films s.r.o. (CZ) - produkčné služby
  • Noon Filmtechnik (CZ) - kulisy a osvetľovacie vybavenie
  • Panther R.F.O., Praha (CZ) - kulisy a osvetľovacie vybavenie
  • Technovision France (FR) - kamerové vybavenie
  • Westwind Media (USA) - audio postprodukcia